S-400’den sonra Türkiye Beşinci nesil uçaklara yöneldi!

S-400’den sonra Türkiye Beşinci nesil uçaklara yöneldi!

Rosoboroneksport Genel Müdür Yardımcısı Sergey Ladygin (Rusya devlet silah ihracat şirketi) yaptığı açıklamada “Rusya ve Türkiye’nin beşinci nesil savaş uçaklarına ilişkin görüşmeler yaptıklarını söyledi.”

Ladygin, IDEF-2019 fuarında Zvezda kanalına açıklamalarda bulundu , “Uluslararası IDEF-2019 fuarında bu sene Rusya havacılık aracı, hava savunma araçları dahil olmak üzere 400’den fazla teknik araç sunuyor. Hiç şüphesiz ki, asıl ilgiyi hava savunma kompleksi çekti,
herkesin Türkiye ile S-400 sevkiyatına yönelik büyük projeden haberi var. En yakın zamanda, bu proje başarıyla yerine getirilecek. Ayrıca, Türkiye ile uçak ve helikopter alanında yüksek teknolojili işbirliğini gerçekleştirmeye hazırız” sözlerini kullandı.

Ladygin, Rusya ve Türkiye için bu görüşmelerin sinyalini vererek, “Bu tür görüşmeleri yürütüyoruz, bunlar farklı düzeylerde gerçekleşiyor. Beşinci nesil savaş uçaklarına ilişkin de görüşmeler yapıyoruz” dedi.

Ladygin, Rus silahlarının Türkiye’deki varlığının hiçbir şekilde Amerikan silahlarının işlemesine engel olmayacağını ekledi.

Ladygin son olarak da önemli bir ekleme yaptı, Rus silahlarının Türkiye’deki varlığının hiçbir şekilde Amerikan silahlarının işlemesine engel olmayacağını belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yaz