Hangi Şair Senin Ruh Eşin?

Hangi Şair Senin Ruh Eşin?

Haydi başlayalım! Günlük hayatında genel ruh halin nasıldır?

Hangi coğrafyada yaşamak isterdiniz?

Hangi kelime senin için daha anlamlı?

Siyasette aktif bir rol oynar mısınız?

Sevdiğimiz renkler bize ruhumuzdan, karakterimizden ipuçları verir. O yüzden siz verilen renklerden hangisini kendiniz ile daha yakın bağdaştırıyorsunuz?

Bir çiçekçide olduğunuzu hayal edin. Etrafınızdaki saksılara bakarken 4 tane yan yana dizili saksılar gözünüze çarpar. Bu saksılardan biri cam saksıdır, diğeri ahşaptan yapılmıştır. Bir diğeri plastikten bir diğeri ise renkli ambalajlardan yapılan saksıdır. Siz hangi saksıyı almak isterdiniz?

Rüyalar alemi konulu bir yazı yazıyor olsaydınız başlığı ne olurdu?

Hangi evde yaşamak isterdiniz?

Bir kitap yazmış olsaydınız kitabın kapak resmine ne koyardınız?

Hangi Şair Senin Ruh Eşin?
Mezopotamya'nın cesur kalemi Ahmet Arif.

Çocukluğundan itibaren adaletin peşinden koşan kavgacı ve isyankar tavırları ile dikkat çeken Diyarbakırlı şair ile ruh ikizi çıktın. Sende haksızlık karşısında susmayan, kararlı ve inatçı yapın ile hayata meydan okuyan birisin. Bunun yanında hazır cevaplılığın ve neşe dolu olman ile hayata geniş bir bakış açısı yakalıyorsun. Genel olarak korumacı ve sahiplenici bir tabiatın var. Aşka sahici bir inancın var ve her zaman doğru bildiğin yolda ilerliyorsun. Yolun açık olsun!
Fikirlerinin peşinden koşan asi bir ruh, Nihal Atsız.

Fikir ve düşüncelerinden asla taviz vermeyen, tarihe ve yurduna karşı olan aşırı sevgisi olan aynı zamanda bunu her yerde haykırmaktan geri durmayan Nihal Atsız ile ruh ikizi çıktın. Pes etmeyen bir insansın. Bu hırsını asi tavrın ile harmanlayarak yenilmez bir şövalye olmayı başarmışsın. Senin önündeki engeller, senin için hiç bir şey ifade etmiyor çünkü her zaman o engellerin olacağını biliyorsun ve yine her defa o engellerinden üstesinden geliyorsun. Bildiklerin ve anlatmak istediğin şeyler için hayatını yakmaya hazırsın, gözü kara ve mert bir insansın!
Istıraplara, acılara, kötülüklere direnen bir kalem Neci Fazıl Kısakürek.

Ne şekilde yaşanılırsa yaşansın, hataların tövbesi olduğunun, yanlışların doğruya çevrilebileceği ve insanın değişebileceğini gösteren Necip Fazıl Kısakürek ile ruh ikizi çıktın. Bağımlılıklarına karşı mücadele edip onları yenmek gibi bir güç var sende. Yanlışlarını görüp değişebiliyorsun. Çok geniş kalpli ve sevecen bir insansın. Uçarı ve şımarık yapın zaman zaman durgun bir hale dönse de bu ruh değişimleri sende dengeli bir ahengi sağlıyor. Dava adamısın ya da dava adamına dönüşeceksin elbet bir gün, bu süreç umarım uzun ve zor olmaz senin için.
Bildiğinden asla şaşmayan Nazım Hikmet.

Yaksalar da, yıksalar da, kovsalar da asla düşüncelerinden ve söylemlerinden geri durmayan asi ama bir o kadar romantik olan Nazım Hikmet ile ruh ikizi çıktın. Kendi bildiğinden şaşmayan, geri adım atmayan korkusuz bir insansın. Duygularını söylemekten çekinmiyorsun. Her türlü zorluğun üstesinden gelecek bir gücün var. Bu zorlukların içinde hayattan zevk almasını da çok iyi biliyorsun. Doğru bulduğun, haklı bulduğun güzel bulduğun her şey ve herkes için dövüşebiliyorsun mücadele edebiliyorsun. Kolay gelsin!

Share your Results:

9

Yorum Yok

Yorum Yaz