Bir Gün Hatırlanır

Bir Gün Hatırlanır

Unutulan şeyler bir gün hatırlanır.


Bu söz beni ürkütüyor. Çünkü kimse neyi unuttuğunu bilmiyor, ben de bilmiyorum.


Bana kalsa (bana kalmıyor ama) bazı şeyleri hatırlamak bazı şeyleri de unutmak isterdim tabii bunu beceremedim. Hem unuttuktan sonra yine hatırlarsam… Sil baştan bozuk bir plak gibi, aynı şarkıyı çalar gibi, aynı şeyi tekrar tekrar yaşamak istemiyorum.


Bazı şeylerin ise yaşanmamış gibi olmasına içerliyorum. Ufak bir şey bile yok olsa koskoca bir acı yaratıyor, ufak bir ateşin koskoca şeyleri yakması gibi. Aşk diyoruz aklımıza acı geliyor.


Konuya geri dönersek… Yani lafın gelişi geri dönersek, Nalan onu nasıl sevdiğimi unuttu ama yaptığım en ufak yanlışları hatırlıyor. (Mükemmel olmanın bir kusur olduğunu bilmiyor.) Söylememiştim ama ona çok kırılmıştım. İlla benim anlatmama gerek yoktu, gönülden gönüle bir bağ varsa o beni anlamalıydı, anlatmasam da anlamalıydı, uzakta olsam da anlamalıydı, yalan söylesem de anlamalıydı, beni tanımalıydı. Belki de bana çok inanıyor. Yalanlarıma bile inanıyor. Belki de işine geliyor. Peşine düşmek istemiyor. Umursamıyor. Hep böyle oluyor zaten, değil mi?


Kimse neyi unuttuğunu bilmiyor!


Nalan’a diyorum ki (Nalan bilmiyor, duymuyor ama ben Nalana diyorum ki…) daha dün bardağı elimden düşürüp kırdığım için( belki de elimi kestiğim için) kızdın bana, hani eğer unutmuş olmasaydın bardak hala kırılmış olacaktı, diyorum ki eğer hatırlasaydın hala bana kızgın olacaktın. Nalan eğer hatırlamış olsaydın daha bir sürü şey olmuş olacaktı. Ama olmadı!

Her şey kayboldu.

Elimdeki kesik de unuttuğun şeyler gibi kaybolur… Kaybolmazsa, yaram kanarsa yara bandıyla sarar, sararsam görünmez, görünmezse de hisetmem sanmıştım ama çok yanılmışım. Çok yanılmışım. Çok yanılmışım…
Onun unuttukları için şikayet edip unutamadıklarım için kendime kızmayı bırakmak istiyorum. Mümkün olsaydı da onun unuttuklarını ben de unutmuş olsaydım hiçbir sorun olmayacaktı. Burada sorun Nalan’ın unutması değil, sorun benim unutamamam da değil! Burada sorun Nalan’ın unuttuğu şeyi benim hatırlamam. Belki bu da sorun değildir. Belki ikimizin de unuttuğu şeyler vardır.


Ya ikimizin de unuttuğu şeyler varsa Nalan?


Geçecek, her şey geçecek ama her şey geçmesin.


Her şey geçip gitmesin…

19

6 Yorumlar

 1. beyza
  26 Temmuz 2019
  • Gizem Sezer
   26 Temmuz 2019
 2. Selen
  26 Temmuz 2019
  • Gizem Sezer
   26 Temmuz 2019
 3. Rabia Toygan
  26 Temmuz 2019
  • Gizem Sezer
   26 Temmuz 2019

Yorum Yaz